Warning: Creating default object from empty value in /home/u8324656/public_html/wp-content/plugins/construction_theme_functionality/redux/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
YENİ NESİL FITNESS AIR – Cengiz Taşdemir Kişisel Web Sitesi

FITNESS CENTER

Close

En güzel spor doğada, orman, göl ve nehir kıyılarında yapılır. Çünkü buradaki hava negatif iyonlar ve O2 seviyesi yüksek olduğundan kolay nefes alıp verme sağlar. Ortamda tozlu kirli mikroplu hava olmadığından vücudumuz zinde ve mutlu sağlıklı olur.

Vücudumuzun formda sağlıklı zinde olması için spor yapmak şarttır. Şehrin gürültüsü içinde sokaklarda ve caddelerde olamayacağı için spor salonları ve fitness salonları kullanılmaktadır.

Nanogen Hijyen Mühendislerinin geliştirdiği fitness air teknolojisi ile Temiz, sağlıklı doğal havada yemyeşil ormanlarda, nehir, göl ve deniz kıyısındaki muhteşem ortam Fitness salonlarına taşınmaktadır.

FITNESS AIR CİHAZLARI

3 kademeli filtrasyon sistemi ile tüm tozları, mikropları, bakterileri tutmakta UV sistemi ile virüsleri yok ederken biyolojik hava arıtma teknolojisi ile de küf, mantar, rutubet, kötü kokuları yok etmektedir.

Parçalanmış molekül filtrasyonu sayesinde havadaki bulunan tüm zararlı moleküllerin içerisinden H atomunu çekerek DNA’sını parçalar ve yapısını bozarak inaktive (zararsız) eder, serbest radikaller organik hiçbir atık bırakmadan Hidrojen (H2) ve Oksijen (02)’ ye dönüşürler. Doğada, yemyeşil ormanlarda olduğu gibi temiz bir hava solumamızı sağlar.

FITNESS AIR’İN FAYDALARI

Kaba, ince tozları engeller, bakterileri engeller.

Tüm mikroorganizmaları tuttuğu için bakterilerin yapacağı bulaşıcı hastalıkları engeller.

UV teknolojisi sayesinde virüsleri yok eder.

Negatif (-) iyon yüklemesi dolayısıyla vücut direncini arttırır.

Kötü kokuları ( sigara, amonyak, ter, vs.) yok eder.

Temiz ve sağlıklı bir hava solumamızı sağlar. Astım ve alerjen hastalığını %65 geriletir.

Küf ve mantarları yok eder, Fitness solanlarında salgın hastalıkların yayılmasını engeller ( grip tüberküloz vs.)

Salondaki sıcaklık değerlerin istenildiği seviyede tutar, kışın ısıtır, yazın soğutur.

 

Salondaki nem düzeyini ayarlar nem eksik ise nemlendirir fazla ise nem alma sistemi devreye girip Nemi azaltır ve istenilen seviyeye getirir.

Oksidasyon teknolojisi sayesinde Ulaşılmayan noktalardaki mikroorganizmaları ( bakteri, virüs, mantar vs.) in aktive eder çoğalmalarını engeller.

Salondaki negatif iyon seviyesini, deniz kıyısı ve ormanlardaki seviyeye getirerek hijyenli bir ortam sağlar

Cildimizin daha genç ve canlı kalmasını sağlar. Yorgunluk ve bitkinlik etkilerini azaltır

FITNESS AIR TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Cihaz debileri fitness salonları büyüklüğüne göre seçilir. 2.500 m3/h- 5.000 m3/h arasında değişir.

Soğutma kapasiteleri 14 KW – 30 KW arasındadır.

Isıtma kapasiteleri 14KW – 30 KW arasındadır.

Cihaz monoblok olarak üretilir.

Hassas ve nem kontrollü cihazlardır.

Sistem tam otomatik çalışır.

Sessiz ve titreşimsiz.

Kullanılan gazlar R407C veya R410

3 kademeli filtreden oluşur, kaba ve toz filtreler 4 ayda bir defa, hepa filtreler 1 yılda değişir.

Kondenser grupları mahal dışında bir alana yerleştirilir.

Bakır borulu alüminyum kanatlıdır.

Cihaz bünyesinde 3-8kg/h kapasiteli nemlendirici Ünitesi mevcuttur.

Buharlaştırıcı tank ve elektrotları ile selenoid valf basınç kontrol ve otomatik su besleme tertibatı ile irtibatlandırılmıştır.

FITNESSLARDA HAVA KULLANIMI

Bir insanın hava kullanımı harcadığı performansa göre değişmektedir.  İstirahat eden bir insan saatte 360 lt/h hava kullanır. Yürüyen ve çalışan bir insan 720lt/h ile 1000 lt/h hava kullanır. Fitness salonlarında koşan veya spor yapan bir insan ise 3000 lt/h ile 6000 lt/h arasında hava kullanmaktadır.

Yukarıdaki birimleri m3 değerinde çevirir isek; İstirahat eden insan saatte 0,36 m3/h Yürüyen veya çalışan insan saatte 0,7 m3/ile 1m3/h fitness salonlarında saatte 3m3/h ile 6m3/h arasında hava kullanmaktadır. Fitness salonlarında bulunan, örneğin 100 kişinin harcayacağı hava miktarı 300 m3 ile 600 m3/h arasındadır.   Harcanacak O2 miktarı ise 60m3/h ile 120m3/h arasındadır.

Fitness Air cihazları salonlara min. 1.200m3/h taze hava vererek ihtiyaç olan miktarın 10 katını tedarik etmektedir. Dışarıdan alınan bu taze hava 3 kademeli filtrasyon sisteminden geçirilmektedir.

Fitness Air, Fitness salonlarındaki tüm bakteri, toz ve mikroorganizmalardan arındırılmayı sağlamaktadır. Ayrıca cihazda UV teknolojisi ile hepalardan geçen virüsleri yok etmektedir. Fitness Air ortam nemini istenildiği seviyede ayarlayabilmektedir ( %40-60 )

Cihazın sahip olduğu biyolojik arıtma teknolojisi negatif ve pozitif iyon döngülerini sağlayarak statik elektriğin ortaya çıkmasına sahip olan aşırı pozitif ve negatif elektrik yük birikimini önler.

Ortama hidrojen ve oksijen moleküllerini ayırarak ortaya çıkan milyonlarca negatif ve pozitif yüklü iyonlar açığa çıkar. Ve bunlarda ortamdaki küf, mantar, kötü kokuları yok eder. İyon miktarı deniz kıyısı ve ormanlardaki seviyede oluşur.

Spor yaparken kan dolaşımımız ve nefes alıp verişimiz hızlanır. Temiz, sağlıklı ve doğal havada spor yapmak için gerekli ortamdaki fitness air sağlanır. Fitness Air sayesinde spor salonları sağlıklı, ferah, bol oksijenli, rutubetsiz, her türlü mikroorganizmalardan, virüslerden arınmış muhteşem doğal bir sistem oluşturur.

Fitness air Şelale kıyılarında, ormanlarda ve kaz dağlarında ki şartları spor salonlarında sağlayan teknolojilerdir.

Fitness Air cihazı biyolojik arıtma sistemine sahiptir.

Cihaz bulaşıcı hastalıklara sebebiyet veren virüsleri inaktive etmek için 254 nm dalga boyunda 2 adet 2×15 Watt UV sistemine sahiptir.

Cihaz oksidasyon sistemine sahiptir.

Ortamdaki dolaşan mikroorganizmaların çoğalmasını önler ve onları yok eder.

Kirli havayı ve kokuları inaktive eder.