Warning: Creating default object from empty value in /home/u8324656/public_html/wp-content/plugins/construction_theme_functionality/redux/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Beyaz Oda – Cengiz Taşdemir Kişisel Web Sitesi
Close

BEYAZ ODA

BEYAZ ODA

Gıda sektöründe unlu mamuller üretimi ile Et ve Et Ürünleri Üretimi farklılıklar göstermektedir. Unlu mamuller üretimindeki aşamalarda hava Hijyeni yanında yüzey Hijyeni ve ortam Hijyeni de yapılmalıdır. Katkı maddeleri kullanımı sıfırlanmak istenirse üretim devamında ürün paketleme sistemine varıncaya kadar Beyaz Oda ortamında çalışılmalıdır.

Beyaz Odada ki % 99 oranındaki Hijyenlik ve Dekontaminasyonun sağlanması paketleme aşamasına gelinceye kadarki ortamın Mikroorganizmalardan arındırılmış olması ile sağlanabilir.

Beyaz Oda da tamamen Hijyen Klima ile havalandırma ve iklimlendirme sağlanmalı zemin, duvar, tavan malzemeleri başta olma üzere armatürler dahil, tüm sabit ve değişebilir ekipmanlar Hijyen özelliklere sahip olmalıdır.

Beyaz Oda ayrıca Yeni Nesil Hijyen Teknolojisi ile Akuple olarak çalışmaktadır.

Et ve Süt ürünleri üretiminde daha hassas çalışma yapılmalıdır. Beyaz Oda uygulaması kesinlikle olumlu sonuç verecektir. Fakat Beyaz Oda uygulamalarının yanı sıra Hijyen tüneli uygulaması beyaz oda maliyetlerinin karşılanamadığı durumlarda kesinlikle şarttır. Bunun yanında makine ekipman yüzeyleri ve zemin, tavan ve duvarlar nano teknolojik Yeni Nesil Hijyen sistemleri ile kaplanmalıdır. Böylece unlu gıdalar, et ve süt ürünlerinden Mikroorganizmalar ayrılmalı ve hastalık yapan patojenler ürünlerden uzaklaştırılması sağlanır.

 

MARKETLERDE YENİ NESİL HİJYEN

Marketler ve Büyük mağazalarda havalandırmaya Akuple edilecek Yeni Nesil Hijyen teknolojisi cihazları ortamdaki tüm Mikroorganizmaları inaktive edecektir. Burada en önemli konu plazma içindeki aktif ajanlardan ozon ve hidrojen Peroksit miktarlarının ‘Hijyen Bilimci’ tarafından kontrolünün yapılmasıdır. Diğer ajanlardan negatif iyonlar süper oksit iyonlar ile hidroksit iyonlarda problem yaşanmayacaktır. Ayrıca marketlerdeki büyük buzdolapların iç kısımlarına Yeni Nesil Hijyen cihazı konularak içerisindeki malzemelerin Raf Ömürleri minimum % 40 artırılabilir.

Hava Dekontaminasyonunun Yeni Nesil Hijyen teknolojisi ileyapılması ‘Hijyen Bilimci’ kontrolünde olmalıdır. Çünkü üretilen aktif ajanlardan ozon ve hidrojen Peroksit miktarlarının kabul edilebilir değer olan maksimum 0,04 PPM seviyesini geçmesi tehlikeli ve ölümcül sonuçlara neden olabilir.

Bu teknoloji bilgisiz bir ekip tarafından asla kurulmamalıdır. Sistemin çalışma aşaması ve Mikrobiyolojik testleri, mükemmel verimin sağlanıp sağlanamaması ‘Hijyen Bilimci’ tarafından titizlikle kontrol ve takip edilmelidir.

Silisyum, Gümüş, Titanyum ve Bakır gibi Antibakteriyel özellikler gösteren bu Elementlerin atomları da aynı özellikleri gösterdikleri için yüzeylerde Nano teknoloji ile mikroorganizmaları inaktive etmeleri sağlanır.

Bu yüzey koruma süresi atomların miktarı ile doğru orantılı olup, günler, aylar hatta yıllar süren uzun Hijyen Koruma Kalkanı oluşturulur. Bu çalışmalarda Metaller direkt olarak değil bileşikleri vasıtası ile kullanılır. SiO2, tiO2, Ag NO3 gibi

AVM’LERDE YENİ NESİL HİJYEN

Bu teknolojide daha ileri aşamalarda dış cephe ve yüzeylere Hidrofobik özellikler kazandırılarak, kendi kendini temizlemesi sağlanabilir. Kirler, tozlar ve sıvılar yüzeylerde tutunamazlar. Kendi kendine temizleme Güneşin ve yağmurun ve rüzgârların etkisi ile yapılmaktadır. Akıllı yüzey koruma bu dış etkenleri yüzeyin temizlenmesi için kullanmaktadır.

Eski Nesil de deterjan, sabun gibi kimyasal maddelerle kullanılarak yapılan temizlikler, doğayı ve sularımızı kirletmek dışında doğru bir temizlik de sağlamaz.

Yeni Nesil Hijyen, yüzeyleri kirleten, yağmur, rüzgâr ve Güneş gibi etkenleri kullanarak temizlik sağlayan bir sistemdir.

Titanyum Dioksit ile kaplanan iç yüzeylerin Güneş ışınları ve diğer ışınların etkisiyle aktif oksijen Radikalleri üreterek Mikroorganizmaları yok eder. Bu durum aylarca devam edebilir.